O firmie:


Nazwa firmy: K9 & MED Traning Center

Domena: https://k9med.pl

Adres: Płażyńskiego 38

Miejscowość: Gliwice

Kod pocztowy: 44-100

Telefon: 516024319Opis:


Pierwsza pomoc jest jednym z najważniejszych elementów udzielania pomocy poszkodowanemu. Niestety nie każdy może udzielić profesjonalnej pomocy, a najczęstsze błędy w jej udzieleniu mogą spowodować poważne powikłania. Chcąc wiedzieć jak bezpiecznie udzielić pierwszej pomocy warto zapisać się na kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Gliwice.

Jednym z najczęstszych błędów jest trzymanie pacjenta w pozycji leżącej jeśli nie jest ona konieczna. Pozycja taka może być niebezpieczna np. gdy poszkodowany ma złamane kończyny lub ma złamany kręgosłup. Przykładowo, w przypadku złamania kończyny, zbyt długie leżenie może doprowadzić do utraty krwi, a nawet do niedotlenienia. Kolejnym częstym błędem jest niedostateczna stabilizacja kończyn, co może się skończyć poważnymi uszkodzeniami wewnętrznymi. W takich przypadkach należy zastosować odpowiednią technikę opatrywania i stabilizacji, która może być nauczona na kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy Gliwice.

Kolejnym podstawowym błędem jest niedostateczne sprawdzenie stanu poszkodowanego. Warto sprawdzić czy oddycha, czy ma przytomność i czy w ogólnym rozrachunku stan jego zdrowia na to pozwala. W przeciwnym razie należy wezwać pogotowie ratunkowe. Następnie należy dokładnie sprawdzić wszystkie kończyny, aby wykluczyć złamania lub urazy. Można też sprawdzić czy nie ma krwawienia i czy pojawiły się obrzęki lub siniaki.

Kolejnym błędem jest używanie zbyt dużej ilości materiału opatrunkowego. Jeśli pacjent posiada duże rany lub obrażenia kończyn, należy użyć odpowiednich materiałów opatrunkowych, aby kontrolować krwawienie i stan pacjenta. Tylko wystarczająca ilość materiału pozwoli udzielić właściwej pierwszej pomocy.

Ostatnim błędem jest dostarczenie niewłaściwego leczenia. Należy unikać zarówno leczenia samodzielnie, jak i wymuszenia leczenia na poszkodowanym – jeśli jest on przytomny i rozpoznaje swoje potrzeby medyczne. Leczenie to powinno być dokonywane tylko przez wykwalifikowany personel medyczny.

Udzielanie pierwszej pomocy wymaga wiedzy, umiejętności i treningu. Ważne jest więc, aby unikać tych błędów i skorzystać z profesjonalnego kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy Gliwice, aby mieć pewność, że udzielana pierwsza pomoc jest wykonywana bezpiecznie i skutecznie.

Data dodania: 17-04-2023

Opinie o K9 & MED Traning Center


Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!Oceń firmę (0 z 0 głosów)